poniedziałek, 17 czerwca 2013

Dla kogo produkty z aspartamem?

Skąd bierze się taka popularność produktów bez cukru, słodzików, substancji takich jak chociażby aspartam? Powodów jest co najmniej kilka, przede wszystkim słodzik aspartam zastępuje w wielu produktach oraz w domowym zastosowaniu cukier. A jak wiadomo nie wszyscy mogą dodawać tradycyjną sacharozę do herbaty, deserów i innych potraw. 

Również produkty spożywcze z cukrem nie są niestety polecane w każdej diecie. Mowa oczywiście o osobach chorych na cukrzycę, dla których aspartam słodzik w składzie ciastek, herbatników, jogurtów czy słodkich wafelków i czekolady, to po prostu alternatywa dla białego cukru. Nie jest to oczywiście jedyne zastosowanie tego dodatku. Korzystają z niego także producenci żywności light o niższej kaloryczności, ponieważ słodzik aspartam jest o wiele słodszy od cukru, a nie dostarcza prawie wcale kalorii. Dlatego produkty z aspartamem mają swoje miejsce w dietach osób, które się odchudzają 

Warto także wiedzieć, że słodzik aspartam jest często dodawany do artykułów, których nie „podejrzewamy” o taki skład. Będą  to np. wędliny, ryby w zalewie i konserwach, leki, a nawet smakowe piwa. Wiedza na ten temat pozwala „wyliczyć” spożycie aspartamu, bo przecież dobrze jest kontrolować przyswajanie większości składników spożywczych, nie tylko słodzików, produktów light czy… kalorii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.